Obchodná loď sa dostala do silnej búrky. Vlny prudko narážali do lode. Každú chvíľu sa loď prevráti a všetci spadnú do vody. Odrazu sa počasie zmenilo, akoby niekto šibol prútikom. Pre nimi sa vynorila nádherná krajina plná stromov a zelene. Vyzerala ako raj. Posádka z diaľky pozorovala breh tohto nádherného ostrova. Jeden muž uvidel cez ďalekohľad veľkého hada ako sa opaľuje na slnku. Zrazu Naga uvidel loď, zdvihol ľudskú hlavu a rýchlo sa priplazil do vody, kde sa ponoril. Voda sa sčerila a oni sa znova ocitli na mieste, kde pred chvíľou zúrila búrka.
Naga je hadovitá, polobožská bytosť z hinduistickej mytológie. Zobrazuje sa ako had s ľudskou hlavou, niekedy s viacerými hlavami. Žije hlboko pod vodou v siedmom kruhu sveta mŕtvych, kde stráži poklady. Podsvetie, ktoré obýva sa volá Patala. Patala je plná riek, oceánov a jaskýň. Môže sa premeniť na človeka, s ktorými sa môže oženiť alebo vydať sa. V hinduistickom náboženstve je mu preukazovaná veľká úcta. Množstvo významných hinduistických rodín odvodzujú svoj pôvod od Nág. Slovo Naga pochádza zo sanskritského slova, ktoré označuje „kobru.“ Je to dobrá a láskavá bytosť, aj keď vyzerá strašidelne. Dožíva sa vysokého veku, niekedy až niekoľko tisíc rokov a má nadprirodzené schopnosti. V rannom hinduizme sa hadí pár zaslúžil o stvorenie človeka pod dohľadom sedemhlavého kozmického hada Ananta Šéša.

Naga v iných náboženstvách
Mýtus o polohadoch sú nielen v hinduistickom náboženstve, ale aj čínskom. Podľa čínskej mytológie pochádzajú ľudia zo spojenia hada a človeka ktorí sa volali Fu-si a Nüwa. Boli to súrodenci, deti boha Pangua. V Austrálii si domorodci rozprávali príbehy o Dúhovom hadovi, ktorý stvoril ľudí. Údajne sa plazí tak, že vytvára rokliny.
V budhizme sa považujú sa ochrancov Budhovej náuky. Podľa legendy, Budha, ktorý našiel osvietenie sedel pod holým nebom, aby si užíval oslobodenie. Spustil sa však prudký dážď. V tej chvíli vyšiel Naga a svojim telom ho zakryl, aby na neho nepršalo.